3 tys. mandatu i 15 pkt. za potrącenie pieszego

Mężczyzna przechodząc przez przejście dla pieszych w Bodaczowie na DK 74 został potrącony przez kierującą oplem. 43 latka otrzymała mandat w wysokości 3000 zł.

Reklamy

Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 19.

– Oficer dyżurny zamojskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Bodaczowie na Drodze Krajowej numer 74 – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej komendy. – Na miejscu mundurowi ustalili, że kierująca oplem jechała od Zamościa w kierunku Szczebrzeszyna. Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującemu się na pasach mężczyźnie i doprowadziła do jego potrącenia. Pieszy w chwili potrącenia schodził z przejścia. 54-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, po zderzeniu z oplem upadł na jezdnię. Potrzebował pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń.

Reklamy

­

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca 43-letnia mieszkanka gminy Zwierzyniec trzeźwa. Za niezachowanie należytej ostrożności na drodze i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymała mandat w wysokości 3000 złotych i 15 punktów karnych.

­

źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Zamość


Zobacz też:

Tragedia w warsztacie. Nie żyje dwóch mężczyzn

Tragedia w warsztacie. Nie żyje dwóch mężczyzn


Zerknij na Instagram →