34-letnia kobieta zatrzymana w sprawie podpalenia kościoła

Policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę, która odpowie za podłożenie ognia w lubelskim kościele. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Reklamy

Dym wydobywający się z kościoła przy ulicy Pogodnej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 12.30. Świadkowie od razu śniegiem zaczęli gasić zarzewie ognia. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci.

Funkcjonariusze, wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, które wskazały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. W świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W ciągu kilku dni funkcjonariusze przejrzeli dziesiątki monitoringów, przesłuchali świadków i sprawdzili każdy pojawiający się w sprawie wątek. Przeprowadzone czynności doprowadziły do Łęcznej, gdzie zatrzymano 34-letnią kobietę.

W piątek została doprowadzana do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty. Policjanci skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów, może grozić kara do 10 lat więzienia.

(źródło i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Pijany wjechał w drzewo i uciekł w pola. Policjantom tłumaczył, że gonił złodzieja

Pijany wjechał w drzewo i uciekł w pola. Policjantom tłumaczył, że gonił złodzieja


LubieHrubie na Twitterze