35-latek który uciekł z miejsca katastrofy w rękach policjantów

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, do której doszło w miniony poniedziałek na drodze krajowej numer 82. Rannych zostało osiem osób.

Reklamy

W miniony poniedziałek po godzinie 6, w miejscowości Zofiówka, na drodze krajowej numer 82, kierowca tira częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżającego z przeciwka busa, w wyniku czego bus zjechał do przydrożnego rowu, gdzie się przewrócił. Kierujący tirem odjechał z miejsca zdarzenia.

Busem pasażerskim łącznie podróżowało 13 osób – 8 z nich z obrażeniami zostało przetransportowanych do szpitali w Łęcznej, Lublinie i Lubartowie. 48-letni kierowca busa był trzeźwy.

Reklamy

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierującego tirem. Funkcjonariusze badali wszystkie szczegóły, analizowali zabezpieczony monitoring i sprawdzali każdą informację, również te przekazywane przez innych kierowców. Intensywne czynności śledcze pozwoliły na wytypowanie podejrzanego.

Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Lublina. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj z wnioskiem o areszt został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Zabezpieczono również samochód ciężarowy marki Iveco, którym kierował zatrzymany mężczyzna.

­

(info i fot. KPP Łęczna)


Bus zderzył się z tirem – 8 osób rannych. Kierowca ciężarówki uciekł – jest poszukiwany

Bus zderzył się z tirem – 8 osób rannych. Kierowca ciężarówki uciekł – jest poszukiwany