380 tysięcy maseczek dla szpitali w województwie lubelskim

Kolejna partia środków ochrony osobistej dla pracowników służb medycznych w naszym województwie dotarła w poniedziałek do Lublina.

Reklamy

 

Mowa o ponad 380 000 maseczek, które Zarząd Województwa Lubelskiego zakupił ze środków europejskich w ramach nowego typu projektu pn. „Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie regionu w związku z zagrożeniem epidemicznym/ stanem epidemii”. Projekt realizuje Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Wsparcie otrzyma łącznie 18 podmiotów leczniczych, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a także szpitale powiatowe i kliniczne w regionie. Wartość projektu to ponad 10 mln zł.

Czekamy na dostawę pozostałych zakupionych środków ochrony osobistej. Wierzę, że ten sprzęt pozwoli naszym medykom bezpiecznie dla swojego życia i zdrowia przeprowadzić nas przez tę pandemię  – wyjaśnił marszałek Jarosław Stawiarski.

 

Zakup środków ochrony

Wzmocnienie służb medycznych i ich otoczenia w celu realizacji usług zdrowotnych umożliwi stworzenie odpowiednich warunków do pracy w obecnej sytuacji epidemiologicznej dla szpitali, zespołów ratownictwa medycznego oraz centrów profilaktyczno-leczniczych posiadających jednostkę organizacyjną na obszarze województwa lubelskiego. Mówiąc wprost, chodzi o ochronę osób, które są „na pierwszej linii frontu” walki z COVID-19.

W miniony piątek, 17 kwietnia do Lublina przyjechało 80 tysięcy maseczek FFP2. 

W kolejnych dniach dojadą jeszcze:

  • kombinezony – 44 650 szt.
  • gogle – 11 700 szt.
  • przyłbice – 9 000 szt.
  • czepki – 71 100 szt.   

Ostatni transport środków ochrony osobistej dojedzie koleją z Małaszewicz do Lublina 28 kwietnia.

 

info i fot. UMWL