18 czerwca 2024

40-tonowym zestawem bez prawa jazdy, przewoził 3 auta, tylko jedno było przymocowane – ZDJĘCIA

20-letni ukraiński kierowca, bez prawa jazdy, za kierownicą 40 tonowego pojazdu – to był dopiero początek. Jechał bez zezwolenia, przewoził 3 samochody osobowe, a tylko jeden z nich był zamocowany.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 lutego, w okolicach miejscowości Chojno Nowe na drodze krajowej nr 12. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali tam do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą.

W jej trakcie okazało się, że 20-letni ukraiński kierowca nie posiada prawa jazdy uprawniającego go do prowadzenia samochodów ciężarowych. Mało tego – w ładowni znajdowały się 3 samochody osobowe: Dacia, Audi i Volkswagen, z których tylko jeden był przymocowany. Pozostałe dwa swobodnie poruszały się w przestrzeni ładunkowej wzajemnie obijając się o siebie.

Reklamy

Ponadto, międzynarodowy przejazd drogowy pojazdem na numerach rejestracyjnych tranzytowych jest możliwe, ale wyłącznie bez ładunku. Załadowanie trzech pojazdów osobowych naruszyło Polsko – Ukraińską umowę o wykonywaniu transportu drogowego.

Aby kontynuować przewóz, przewoźnik będzie musiał rozładować pojazdy i w stanie pustym kontynuować przejazd przez Polskę, oczywiście dopiero po wpłaceniu maksymalnej kaucji na poczet grożącej kary pieniężnej, czyli 12 tys. złotych. Kierowcę ukarano dwoma mandatami po 500 zł za brak prawa jazdy i niezabezpieczenie ładunku.

Reklamy

Do czasu uregulowania kaucji i przysłania kierowcy z uprawnieniami, ciężarówkę odholowano na koszt przewoźnika na parking strzeżony.

(info i fot. WITD Lublin)


Zobacz też:

Rekordzista! 5 razy przekroczona dopuszczalna ładowność – ZDJĘCIA

Rekordzista! 5 razy przekroczona dopuszczalna ładowność – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze