580 – lecie Powiatu Hrubieszowskiego

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

2 sierpnia 2009 na Placu Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się część artystyczna oraz koncerty z okazji Rocznicy 580 – lecia Powiatu Hrubieszowskiego. W części artystycznej było zarówno coś dla ciała – TEQUILLA i SKANER, jak i coś dla ducha – kabaret POD SUFITEM oraz zespół YAGO. W materiale również reportaż radia RTM Staszic.

Co do występu gwiazd tego koncertu – zapewne zdania będą podzielone… – bardzo zresztą słusznie, wszak świadczy to o różnorodności gustu ludzkiego.

Ja ze swojej strony, (ponieważ od zamierzchłych czasów jestem zwolennikiem „grania na żywo” oraz „własnej produkcji”), wyrażę jedynie żal, że YAGO z koncertami autorskiej muzyki występuje na rodzimej ziemi tak rzadko. Niepowetowana to strata.

W części artystycznej wystąpiły również:
– Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej
– Kabaret KGW z Gródka TO I OWO NA LUDOWO
– Zespół wokalno instrumentalny ARABESKA z Mircza

Koncert na zlecenie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie zorganizowała, zrealizowała i nagłośniła Agencja YAGO z Hrubieszowa.

***

Wcześniej odbyły się – w godzinach porannych uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Mikołaja oraz o godzinie 13 uroczysta sesja Rady Powiatu.

W czasie koncertu miało miejsce wystąpienie Starosty Hrubieszowskiego z okazji jubileuszu. Odbyły się konkurs z nagrodami dla najmłodszych, dla których przygotowano atrakcje w postaci dmuchanych zamków, trampolin, kulkowych basenów, stoisk ze słodyczami. Dorośli mogli skorzystać z ogródka piwnego i grilla.

***

Wywiad ze Starostą Józefem Kuropatwą i Sekretarzem Powiatu Zdzisławem Kosakowskim oraz relacja szkolnego radia RTM Staszic z koncertu

Materiał zrealizował Paweł Szczerbicki

RTM Staszic - Koncert z okazji jubileuszu 580 lat Powiatu Hrubieszowskiego

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009