600 paczek papierosów i 720 litrów alkoholu. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Ponad sześćset paczek papierosów i 720 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj łukowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przechowywali dwaj mieszkańcy powiatu łukowskiego. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości towarów Skarb Państwa straciłby blisko 50 tys. zł.

Reklamy

Łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej, realizując własne ustalenia udali się do jednej z posesji w gminie Łuków. Mieli podejrzenia, że na posesji należącej do 46-letniego mieszkańca gminy przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzenia okazały się uzasadnione. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w specjalnie skonstruowanej w podłodze skrytce policjanci ujawnili 640 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło blisko 10 tys. zł. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 1000 złotych w gotówce.

W tej samej miejscowości policjanci udali się też do zabudowań 35-latka. W tym przypadku mieli podejrzenia, że przechowuje on alkohol bez polskich znaków akcyzy. Na terenie posesji, w budynku gospodarczym policjanci ujawnili pojemnik z zawartością 720 litrów nielegalnego alkoholu. W tym przypadku uszczuplenie należności z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło 40 tys. zł. Cały nielegalny towar został zabezpieczony. Posiadanie i przechowywanie takiej ilości papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno – skarbowych, za które grozi kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

źródło i fot. KWP Lublin (MJ.)