71-latek stracił 270 tysięcy złotych!

270 tysięcy złotych stracił 71-letni mężczyzna, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Oszuści wyłudzili od niego wszystkie oszczędności i zaciągnęli kredyt.

Reklamy

Na Policję zgłosił się 71-letni mieszkaniec Lublina, który zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami.

– Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jedną z firm – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji. – Jak się okazało, byli to oszuści. Przestępcy początkowo wzbudzili zaufanie 71-latka, który zaczął przekazywać coraz większe kwoty pieniędzy. Dodatkowo sprawcy, korzystając z tzw. zdalnego pulpitu, uzyskali dostęp do rachunku bankowego, z którego wyczyścili wszystkie oszczędności. Ponadto zaciągnęli kredyty. Łącznie na konto oszustów trafiło 270 tysięcy złotych.

Reklamy

­

Lubelscy policjanci poszukują sprawców oszustwa. Jednocześnie apelują o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna, nie należy brać w niej udziału, a o swoich przypuszczeniach powiadomić Policję.

­

źródło: Policja Lubelska, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Świerszczów: Autokar utknął na poboczu w zaspie – potrzebny był dźwig [ZDJĘCIA]

Świerszczów: Autokar utknął na poboczu w zaspie – potrzebny był dźwig [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →