15 lipca 2024

8500 paczek papierosów w fiacie. Kolejny raz przewoził kontrabandę i uciekał przed policją

8500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili wczoraj policjanci świdnickiej drogówki. Nielegalny towar ukryty był w bagażniku fiata, którego 31-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec stróżom prawa. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Reklamy

Wczoraj, tuż po godz. 18.00 policjanci świdnickiej drogówki w miejscowości Dorohucza dając sygnały świetlne i dźwiękowe podjęli kontrolę drogową pojazdu marki Fiat.

Kierowca widząc mundurowych nagle przyśpieszył i załączał uciekać. Jadąc ze znaczną prędkością i łamiąc szereg przepisów drogowych a tym samym stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla osób na drodze, mężczyzna stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W miejscowości Kolonia Trawniki jego auto uderzyło w przydrożny nasyp ziemi, a następnie spadło do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało.

Reklamy

W trakcie kontroli samochodu, bagażniku funkcjonariusze ujawnili łącznie 8500 tysiąca paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa to kwota ponad 130 tysięcy złotych.

31-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego fiat na parking strzeżony. To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna złamał prawo. Na początku czerwca również uciekał przed kontrolą funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej i Policji. Wtedy to w kierowanej przez niego „renówce” stróże prawa ujawnili blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Reklamy

Mieszkaniec Chełma odpowie przed sądem za przewóz kontrabandy i liczne wykroczenia drogowe.

 

źródło i fot. KPP Świdnik (M.Sz.)