86-letnia kobieta straciła 120 tys.

Wczoraj z jedną z mieszkanek Lublina skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że syn 86 latki spowodował wypadek, w którym obrażenia odniosło dziecko. Tłumaczył, że mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje karne. Rzekomy funkcjonariusz zaproponował pomoc w złagodzeniu kary.

Reklamy

 

86 letnia mieszkanka Lublina straciła blisko 120 tys zł. Kobieta była przekonana, że przekazuje pieniądze oraz złote monety  funkcjonariuszom. Wcześniej bowiem otrzymała telefon od nieznajomego mężczyzny, który podawał się za policjanta z KMP. Mówił, że jej syn jest sprawcą wypadku, w którym obrażenia odniosło dziecko. Za polubowne załatwienie spraw należało zapłacić większą kwotę pieniędzy. Pokrzywdzona przekazała dwóm nieznajomym, młodym mężczyznom pieniądze oraz ponad 180 monet. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 120 tys zł.

Policja poszukuje oszustów i apeluje kolejny raz o rozwagę i rozsądek. Przestrzegamy również przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym osobom, podającym się za pracowników różnych firm i instytucji, czy też jak w tym przypadku za funkcjonariuszy policji. Pamiętajmy, w żadnym przypadku funkcjonariusz nie może żądać ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie jakiejkolwiek sprawy. W przypadku podobnych sytuacjach należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji

Reklamy

Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

– w przypadku telefonicznej prośby o pożyczkę zawsze sprawdźmy, czy nasz krewny faktycznie potrzebuje pomocy finansowej. Nawet wtedy, gdy rozmowa nie wzbudzi naszych podejrzeń, lepiej się upewnić oddzwaniają

– NIGDY NIE PRZEKAZUJMY GOTÓWKI OBCYM OSOBOM – ZNAJOMYM LUB KOLEGOM NASZEGO KREWNEGO ITP.

– w przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112 (z telefonów komórkowych).

W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, policjanci proszą o przekazanie poniższych rad Waszym babciom i dziadkom oraz sąsiadom samotnie mieszkającym, którzy często narażeni są na działanie oszustów.

 

 

źródło: KWP Lublin