88-latka wyrzuciła przez balkon 65 tys., 80-latek wrzucił do kosza na śmieci 40 tys.

88-letnia lublinianka wyrzuciła przez balkon 65 tys. złotych, natomiast 80-letni mężczyzna wrzucił do kosza na śmieci 40 tys. złotych. Policjanci apelują o ostrożność!

Reklamy

W Lublinie doszło do dwóch kolejnych oszustw metodą „na policjanta” oraz do kilku prób takich wyłudzeń.

Wczoraj po południu na komisariat zgłosiła się 88-letnia mieszkanka Lublina, która z balkonu wyrzuciła 65 tys. złotych. Dziś rano zgłosił się 80-latek, który wczoraj został poproszony o pozostawienie w koszu na śmieci 40 tys. złotych.

W obu przypadkach schemat działania był podobny. Do poszkodowanych zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę i oświadczyła, że chce ich ochronić przed oszustami. Poprosiła również o pomoc w ich zatrzymaniu. Pokrzywdzeni mieli przekazać według podanej instrukcji swoje oszczędności, które miał z kolei odebrać policjant operacyjny.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że przestępcy podają się za policjantów, członków rodziny, czy przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczne. Wystrzegajmy się przekazywania pieniędzy osobom obcym, by uchronić się od utraty  oszczędności całego życia.