89-latka straciła 2 tys. Złodzieje twierdzili, że ma nadpłatę za wodę

89-letnia mieszkanka Ryk padła ofiarą złodziei, którzy pod pretekstem zwrotu pieniędzy za wodę weszli do jej mieszkania. Wykorzystując chwilę nieuwagi kobiety ukradli 2 tys. złotych.

Reklamy

O tym, jak przebiegli bywają sprawcy, przekonała się wczoraj jedna z mieszkanek Ryk. Do 89-letniej kobiety przyszło dwóch mężczyzn. Poinformowali kobietę, że ma ona nadpłatę za wodę w wysokości 100 złotych. Mężczyźni mieli tylko banknot 200 złotowy i poprosili o wydanie reszty.  

Kobieta z szafy wyjęła oszczędności. W trakcie ich wizyty 89 latka wchodziła do łazienki by sprawdzić wodę. Moment jej nieuwagi wystarczył złodziejom. Skradli z szafy pieniądze w kwocie 2 tys. złotych i uciekli. Jeszcze tego samego dnia 89-latka zorientowała się, że została okradziona i natychmiast powiadomiła policję.

Reklamy

Przypominamy osobom starszym o oszustach, którzy pod pozorem okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary. Zyskują ich zaufanie i okradają.

 

źródło: KWP Lublin (J.W.)