9-latka ranna po wypadku z gimbusem. Kierowca był pijany

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem 9 letniej dziewczynki. Do wypadku doszło dzisiaj przed godzina 8:00 w okolicach szkoły w Żyrzynie. Kierujący Gimbusem 53 latek był nietrzeźwy. W organizmie miał 0,6 promila alkoholu. Przed wypadkiem do szkoły przywiózł około 40 dzieci.

Reklamy

Dzisiaj przed godzina 8:00 w Żyrzynie doszło do wypadku drogowego z udziałem 9 letniej dziewczynki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziewczynka jadąc rowerem wjechała w bok Gimbusa. W wyniku uderzenia dziewczynka przewróciła się uderzając głową o nawierzchnie. Nieprzytomną zabrało pogotowie lotnicze. Kierujący 53 latek mieszkaniec gm. Żyrzyn był nietrzeźwy. W organizmie miał 0,6 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierującego w policyjnym areszcie. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy. Policjanci ustalili, że dzisiaj przed wypadkiem przewiózł około 40 uczniów do placówki szkolnej w Żyrzynie. Na miejscu pracują policjanci. Jeśli okaże się, że obrażenia dziewczynki są poważne grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (MK)