Akcja „Znicz”

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku hrubieszowscy policjanci będą realizować akcję "Znicz". Polegać ona będzie na utrzymaniu płynności ruchu, kontroli uczestników ruchu i stanu technicznego pojazdów.

Reklamy

Wyjeżdżając nie zapominaj o swoim mieszkaniu! Zabezpiecz je przed kradzieżą. Zamknij okna i drzwi, wyłącz prąd, gaz i wodę. Poproś zaufanego sąsiada o opiekę nad mieszkaniem. Spisz rzeczy wartościowe i sprzęt elektroniczny (szczególnie numery fabryczne). Spis ten weź ze sobą albo pozostaw zaufanej osobie.

W podróż zabierz ze sobą tylko taką ilość gotówki, jaka jest ci niezbędna. Pieniądze na bilet schowaj do portfela, resztę pieniędzy włóż do wewnętrznej kieszeni ubrania. W środkach komunikacji unikaj tłoku, zwracaj uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie . Nie pozostawiaj w przedziale bagażu bez opieki.

Poinformuj policjantów o podejrzanych osobach wynoszących niedopalone znicze, kwiaty i wieńce.

Pamiętaj w tłoku na cmentarzu tez mogą być kieszonkowcy! Schowaj pieniądze w miejscu trudno dostępnych dla złodzieja.

Właściwie zaplanuj swoją podróż, dostosuj prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Pamiętaj: NADMIERNA PREDKOŚĆ TO GŁÓWNA PRZYCZYNA WYPADKÓW! DROGA HAMOWANIA NA DRODZE ŚLISKIEJ POKRYTEJ LIŚCMI JEST ZNACZNIE DŁUŻSZA. UWAŻAJ I PATRZ NA ZNAKI BO W OKOLICACH CMENTARZY MOZE BYĆ ZMIENIONA ORGANIZACJA RUCHU!!!