Akcyzowe paserstwo

Bełżec. Papierosy i alkohol o łącznej wartości rynkowej ponad 30 tys. zł przejęli funkcjonariusze Służby Celnej w trakcie wspólnych kontroli ze Strażą Graniczną.

Reklamy

W czwartek (29.05) celnicy z komórki dozoru zamojskiego urzędu celnego i funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrebennego skontrolowali jedną z prywatnych posesji w miejscowości Bełżec, pow. tomaszowski. Mundurowi mieli podejrzenia, że właścicielka zabudowań może przechowywać u siebie pochodzące z przemytu wyroby akcyzowe. Na efekty kontroli nie trzeba było długo czekać. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli w sumie 1739 paczek papierosów różnych marek oraz 45 butelek różnych gatunków wódki. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru sięga 22 tys. zł.
 
Dwa dni później, w sobotę (31.05), około godz. pierwszej w nocy, w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli autobus polskiego przewoźnika, kursujący na trasie do Katowic. Gdy sprawdzali zawartość luku bagażowego natrafili na oklejoną czarną taśmą paczkę. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz znajduje się 720 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość rynkową mundurowi oszacowali  na ok. 8,5 tys. zł. Kierowca twierdził, że paczkę tylko przewoził. 
 
Zarówno kierujący autobusem, jak też właścicielka posesji w Bełżcu usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. O ich winie rozstrzygnie sąd. 
 
 
 
źródło: SCRP