Amerykanie szukają gazu łupkowego

Geofizyka Toruń prowadzi badania sejsmiczne na terenie Gminy Werbkowice, które są częścią działań mających na celu zrozumienie potencjału występowania gazu łupkowego w tym regionie. Badania są prowadzone na zlecenie spółki paliwowej ExxonMobil.

Reklamy

W dniu 24 lutego 2011 r. przedstawiciele ExxonMobil Exploration and Production Poland oraz Geofizyki Toruń przekazali 800 gadżetów odblaskowych do Urzędu Gminy Werbkowice. Gadżety odblaskowe przeznaczone są dla dzieci z Gminy Werbkowice.

– ExxonMobil chce być wartościowym i szanowanym członkiem społeczności lokalnych, wśród których prowadzi swoje prace – tłumaczy Jim Johnston, Członek Zarządu ExxonMobil Exploration and Production Poland. – Gadżety odblaskowe pozwalają kierowcom dostrzegać pieszych i unikać wypadków, więc mamy nadzieję, że nasz prezent poprawi bezpieczeństwo na drogach w Gminie Werbkowice.

Geofizyka Toruń, której ExxonMobil zlecił wykonanie badań sejsmicznych w tym regionie, jest współdarczyńcą w ramach swoich działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu.

W najbliższym czasie w Gminie Werbkowice rozpoczną się badania sejsmiczne, które są częścią działań ExxonMobil mających na celu zrozumienie potencjału występowania gazu łupkowego w tym regionie.

***

Info:
UG Werbkowice