Amerykańska żołnierka i paczka pełna dolarów

Podawała się za amerykańską żołnierkę. Miała wysłać mu na przechowanie paczkę pełną dolarów. Należało jedynie opłacić cło…

Reklamy

– W miniony weekend, 40-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego powiadomił policjantów o oszustwie. Jak relacjonował, w pierwszej połowie listopada przez internetowy komunikator nawiązała z nim kontakt osoba podająca się za amerykańską żołnierkę na misji w Syrii. Z kilkudniowej korespondencji wynikało, że mężczyzna jest dla niej osobą godną zaufania. Postanowiła wysłać mu w paczce na przechowanie półtora miliona dolarów. Obawiała się, że na miejscu mogłaby je utracić – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

– Mężczyzna oczekując na przesyłkę otrzymał informację, że do jej dostarczenia konieczna jest opłata celna w wysokości 15 tysięcy złotych. Gdy wpłacił na wskazane konto żądaną kwotę, otrzymał kolejną wiadomość o dopłacie, tym razem 28 tysięcy złotych. Wtedy zorientował się, że może to być oszustwo – kontynuuje.

Reklamy

­

Chełmscy policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas zawierania internetowych znajomości.

­

info: KMP Chełm / Policja Lubelska, fot. arch. lubiehrubie


Zobacz też:

Śmierć nastolatków w garażu

Śmierć nastolatków w garażu


Zerknij na Instagram →