Aresztowano matkę noworodka, którego ciało odkryto w sortowni śmieci

Radzyńscy policjanci ustalili matkę noworodka, którego ciało odnalezione zostało w ubiegłym roku na terenie sortowni śmieci. To 31 letnia mieszkanka Łukowa. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo. Dzisiaj doprowadzona zostanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Reklamy


Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach znalezione zostało ciało noworodka. Pracownik sortowni ujawnił je na taśmie, podczas segregacji odpadów.

Sprawą zajęli się radzyńscy funkcjonariusze. Współpracowali z nimi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz jednostek ościennych.

Przez wiele miesięcy trwały policyjne czynności. Funkcjonariusze prowadzili przesłuchania i rozpytania m.in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia oraz wśród mieszkańców. Typowali kobiety, które mogłyby mieć związek z tą sprawą. Sprawdzali szczegółowo każdy trop i każdą uzyskaną informację. Równolegle prowadzone były czynności operacyjne.

Kilkumiesięczna żmudna praca policjantów przyniosła oczekiwane rezultaty. W miniony wtorek policjanci zatrzymali w Łukowie młodą kobietę. Ostatnie dwa dni to także czas wytężonej pracy, trwały przeszukania m.in. w miejscu jej zamieszkania. Zabezpieczono komputery i nośnik danych użytkowany przez kobietę. Radzyńskich policjantów wspierali funkcjonariusze z KPP Łuków.

31-latka usłyszała zarzuty w prokuraturze. Dzisiaj doprowadzona zostanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

 

 

źródło i fot. KPP Radzyń Podlaski