23 września 2023

Audi, BMW i Mercedes – zatrzymano pojazdy o wartości 285 tys.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w ostatnich dniach zatrzymali na drogowych przejściach granicznych w Dorohusku, Terespolu i Hrebennem pojazdy marki AUDI, BMW i Mercedes o łącznej wartości 285 000 zł.

Reklamy

 

W miniony czwartek (21.06) na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku na kierunku wyjazdowym funkcjonariusze SG zatrzymali 35- letniego ob. Ukrainy, który podróżował samochodem marki BMW X5 (2007 r. prod.) o wartości 65 tys. zł. W takcie kontroli stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN a w toku dalszych czynności, że pojazd figuruje w bazach danych jako utracony na terytorium Austrii.

Z kolei funkcjonariusze z Terespola w tym samym dniu na kierunku wjazdowym do RP zatrzymali AUDI z 2008 r. prod. o wartości 70 tys. zł. Samochód figurował w bazie INTERPOL jako utracony na terytorium Rosji a kierował nim 38-letni ob. Białorusi.

Reklamy

Natomiast w sobotę (23.06) na przejściu drogowym w Hrebennem na kierunku wyjazdowym z RP funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego ob. Ukrainy, który kierował busem marki Mercedes z 2015 r.  o wartości 150 tys. zł.  W Mercedesie stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pojazdy pochodzące z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości ponad 5 mln  zł.

Reklamy

 

źródło i fot. NOSG