23 września 2023

Autokar przewożący 31 osób stanął w płomieniach w środku miasta – WIDEO

Autokar przewożący 31 osób stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowali nim obywatele Ukrainy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:35. Podczas jazdy ulicą Zamojską w Tomaszowie Lubelskim, autokar marki Van Hool zapalił się i momentalnie stanął w płomieniach.

Na szczęście jego kierowca natychmiast się zatrzymał, a pasażerowie zdążyli opuścić wnętrze, zanim pożar objął cały pojazd.

Reklamy

Na miejscu interweniowali wezwani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar. Podróżowali nim obywatele Ukrainy na trasie Słupsk – Tarnopol. Łącznie wewnątrz jechało 31 osób – 2 kierowców i 29 pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy medycznej.

Wstępną przyczyną samozapłonu było zablokowanie i rozgrzanie układu hamulcowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu zakończenia wykonania służbowych czynności oraz zorganizowali objazdy. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana do wczesnych godzin porannych.

Reklamy

­

(źródło, wideo, fot. KPP Tomaszów Lubelski / monitoring miejski)


Zobacz też:

Zgłosił, że zabłądził w lesie i zaatakował go jeleń…

Zgłosił, że zabłądził w lesie i zaatakował go jeleń…