Awanse i odznaczenia w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

17 listopada w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji Święta Niepodległości i Dnia Pracownika SG, odbyła się uroczystość, podczas której wręczono awanse i odznaczenia.

Reklamy

 

Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Szcząchor pogratulował wyróżnionym i podziękował za dotychczasową służbę i pracę. Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości jest znakomitą okazją do złożenia podziękowań za pełną wyrzeczeń służbę w ochronie nienaruszalności granicy państwowej oraz za niezłomne trwanie na straży bezpieczeństwa Państwa Polskiego oraz dbania o jego interesy. To wyjątkowa okazja do wręczenia wyróżniającym się funkcjonariuszom i pracownikom odznaczeń i awansów.

Podczas dzisiejszej uroczystości Odznakę NOSG odebrał Komendant Nadbużańskiego Oddziału SG płk SG Jacek Szcząchor.

Reklamy

Uroczystość była okazją do wręczenia medali „Za zasługi dla Straży Granicznej”, które wręczono 15 osobom oraz medali „Za zasługi dla Obronności Kraju”, które wręczono 2 osobom. Odznaką Straży Granicznej uhonorowano 12 funkcjonariuszy, zaś Odznaką NOSG – 26 funkcjonariuszy.

Następnie wręczono awanse na kolejne stopnie. W korpusie oficerów nominacje wręczono 11 funkcjonariuszom. W korpusie chorążych awansowało 97 funkcjonariuszy. Natomiast w korpusie podoficerów kolejny stopień otrzymało 285 funkcjonariuszy.

 

źródło i fot. NOSG