Badaj się, reaguj szybko, wygraj z wirusem HPV

Happeningiem na Starym Mieście w Zamościu zakończyła się inicjatywa Rady Młodzieży hrubieszowskiej grupy wychowawczej Hufca Pracy 3-12 w Chełmie w ramach konkursu „Aktywność Dobry Wybór”.

Reklamy

 

Uczestnicy wręczali kobietom kwiaty i jabłka, do których dołączone były tzw. przypominajki o systematycznych badaniach cytologicznych. W dniu 22.03.2017r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej Rzemiosł Różnych w Zamościu odbył się dzień profilaktyki, w którym wzięli udział przedstawiciele Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zamościu oraz przedstawiciele Centrum Medycznego Dermedica z Zamościa.

Po wystąpieniu prelegentów został wyemitowany film „Sąd nad wirusem HPV” nakręcony z inicjatywy młodzieży w zamojskim Sądzie. Film zostanie nagrany na płyty i w najbliższym czasie trafi do szkół i instytucji współpracujących, jako trwały dowód naszej działalności, a jego głównym zadaniem jest promocja profilaktyki raka szyjki macicy.

Ponadto w ramach przedsięwzięciauczennice uczestniczyły w spotkaniach z lekarzem i położną w Centrum Medycznym Dermedica. Został ogłoszony konkurs na hasło promujące inicjatywę. I miejsce zajęła Traczuk Karolina z hasłem „ Badaj się, reaguj szybko, wygraj z wirusem HPV”. Tymi działaniami młodzież przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Wybierz życie – Pierwszy krok”. 

 

Monika Jabłońska

hrubieszowska grupa wychowawcza
HP 3-12 w Chełmie