Bartek Caboń w hołdzie Jacksonowi

HrubieszówLublin

Reklamy

Przeczytałem w Kurierze Lubelskim – W piątek 7 sierpnia od g. 19.00 br. na Rynku Starego Miasta w Lublinie utwory Michaela Jacksona zaśpiewa 12 artystów… a wśród nich hrubieszowianin Bartek Caboń.

Ze strony SLS

Bartek Caboń – wokalista, certyfikowany nauczyciel śpiewu Speech Level Singing, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie, studiuje także psychologię. Kierownik muzyczny Teatru Hybrydy w Warszawie. Współpracował z m.in. Budką Suflera, Urszulą, Basią Szade, Gosią Stępień, grupą Vox, Izabelą Trojanowską. Autor muzyki i tekstów wielu muzycznych projektów. Prowadzi Studio Wokalne w Lublinie. Posiada certyfikat SLS I-go stopnia (certyfikat SLS posiada w Polsce jedynie 5 osób).

***

Bartek Caboń jest m.in. absolwentem SP nr 2 w Hrubieszowie więc nic dziwnego kiedy w kwietniu br. Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie (którego opiekunem jest mama Bartka p. Beata) zorganizował wspaniały Koncert Charytatywny na rzecz ciężko chorej dziewczynki Laury natychmiast bezinteresownie stawił się ze swoim zespołem lubelskim „Press” na scenę hrubieszowskiego HDK-u w towarzystwie jeszcze innych świetnych artystów m.in. solistki M. Butrym, która również wystąpi w w/w koncercie. Bartek Caboń już w Hrubieszowie zaśpiewał przepięknie światowy przebój Gnarlsa Barkleya „Crazy” i również wspaniale „Billy Jean” Michaela Jacksona, co zakończyło się długotrwałą owacją.

W w/w koncercie wystąpi też, dla wielu znany z występów w „Szansie na sukces” (zaśpiewał „Jaskółkę uwięzioną” Stana Borysa), bądź z występami w „Fabryce gwiazd” Marcin Maliszewski (długie włosy) z zespołem ciężkiego rocka The Black Horsemen.

Zachęcam mieszkańców Hrubieszowa i jego powiatu (szczególnie sympatyków MJ), jeżeli będziecie tego wieczora w Lublinie zajrzyjcie na Stare Miasto (a może ktoś pojedzie tam specjalnie) myślę, że będzie to artystyczna uczta.

***

Z ostatniej chwili

W VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Radia zwyciężył zespół „Press” z Lublina (z Bartkiem Caboniem w składzie) piosenką „Wszystko warte ciebie”, zgłoszoną przez Radio Lublin !!! W niedzielę zespół wystąpi w koncercie finałowym w Hajnówce i podpisze kontrakt z wydawnictwem płytowym.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Bartek Caboń (zdjęcie ze strony SLS).

Hrubieszow LubieHrubie 2009