Będzie Orlik w Mirczu

Mircze

Reklamy

Gmina Mircze otrzyma pieniądze na budowę kompleksu boisk wielofunkcyjnych. Popularny „Orlik” powstanie przy szkole podstawowej i gimnazjum od ul. Kościelnej w Mirczu.

„Młodzież będzie miała do dyspozycji boisko wielofunkcyjne, przystosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Myślę, że będzie je można także wykorzystać do gry w tenisa” – mówi wójt Lech Szopiński. W ramach inwestycji zostanie również wybudowane zaplecze sanitarno-szatniowe i dojazd z parkingiem.

Gmina ma już potwierdzenie przyznanie dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Złożyła także wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli otrzyma je w maju, zaraz potem zamierza ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

Kosztami podzielą się: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu i Gmina Mircze. Władze województwa przekażą 333 tysiące złotych, resort sportu aż 500 tysięcy, a resztę dołoży samorząd gminny. Standardowo ministerstwo przeznacza na „Orliki” o prawie 170 tysięcy mniej, ale Gmina Mircze otrzyma więcej środków.

„ To dobra i zła wiadomość. Dobra, bo otrzymamy więcej pieniędzy, a zła ponieważ większe dofinansowanie wynika z niskiej średniej dochodu na jednego mieszkańca” – tłumaczy wójt Szopiński.

Władze Mircza mają nadzieję, że pierwszy w gminie „Orlik” zostanie przekazany do użytku jesienią.

***

Źródło:
www.ias24.eu