23 września 2023

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Nadbużańskiego Oddziału SG – ZDJĘCIA

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Przyjął je od harcerzy z Chełma, płk SG Tomasz Zybiński – zastępca komendanta NOSG.

Reklamy

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego od 1991r. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety zapoczątkowanej w 1986 r. w Linz, w Austrii. Harcerze z Hufca Chełm przekazali Betlejemskie Światło Pokoju płk SG Tomaszowi Zybińskiemu, który serdecznie podziękował im za przybycie, podkreślając znaczenie Światła jako symbolu pokoju i nadziei.

Polscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju również do naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie, co miało miejsce na drogowych przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem. Przekazanie odbyło się w reżimie sanitarnym, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych w asyście funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej.

Reklamy

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

(info i fot. NOSG)

Reklamy