Betlejemskie Światło Pokoju

HrubieszówZosin

Reklamy

Jak co roku, na moście granicznym pomiędzy Polską, a Ukrainą w Zosinie, 21 grudnia harcerze i uczniowie hrubieszowskich szkół przekazali stronie ukraińskiej Betlejemskie Światło Pokoju – symbol jedności i pokoju ludzi różnych narodowości.

Po modlitwie, odśpiewaniu wspólnej kolędy i podzieleniu się opłatkiem, członkowie polskiej delegacji przekazali życzenia świąteczne i noworoczne stronie ukraińskiej, jak i ukraińskiej Polonii.

W składzie polskiej delegacji znaleźli się m. in.: proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Kazimierz Gawlik, Wiceburmistrz Miasta Hrubieszowa Marek Bartkowiak, Sekretarz Urzędu Miasta Marek Watras, Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego Leszek Czerwonka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego Dariusz Czajkowski, Komendantka Hufca ZHP w Hrubieszowie Emilia Feliksiak, Służba Celna, Straż Graniczna, hrubieszowscy harcerze i młodzież szkolna.

W skład delegacji ukraińskiej weszli: przedstawiciele władz samorządu rejonowego, skauci z Łucka, młodzież szkolna, księża prawosławni z innych parafii włodzimierskich.

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009