Bezpieczne Wakacje w KG

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dzisiaj hrubieszowscy Policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci i ich opiekunów z Klubu Garnizonowego mieszczącego się na terenie Jednostki Wojskowej. Policjanci podczas spotkania opowiadali dzieciom, jak bezpiecznie korzystać z uroków wakacji, aby „całym i zdrowym” powrócić na nowy rok szkolny.

Dzieci wykazywały się dużą wiedzą, ze znajomości przepisów ruchu drogowego, oraz zasad bezpiecznego zachowania np. nad wodą. Potem najmłodsi oraz ich opiekunki oprowadzili policjantów po klubie oraz bibliotece, która posiada bardzo bogaty księgozbiór. Mimo, że biblioteka ta znajduje się na terenie zamkniętym Jednostki Wojskowej, każda osoba może się do niej zapisać i wypożyczać ciekawe książki.

Dzieci bardzo interesował policyjny radiowóz – każdy chciał do niego wejść i się nim przejechać. Na koniec dzieciaki wręczyły policjantom podziękowanie i piękną własnoręcznie wykonaną kompozycję kwiatową.

Jak się okazało, dzisiaj i podczas innych spotkań Policjantów z dziećmi i młodzieżą, numery alarmowe są nawet najmłodszym dobrze znane, tym jednak którzy nie pamiętają przypominamy:

Zawsze możesz liczyć na pomoc służb ratunkowych

Telefon ratunkowy 112

Policja 997

Straż Pożarna 998

Pogotowie ratunkowe 999

Przypominamy również, że rodzice, opiekunowie, a także organizatorzy wypoczynku mogą zadzwonić, co najmniej dzień wcześniej, pod numer 997 i podać datę, godzinę oraz miejsce wyjazdu. Na miejscu patrol policyjny sprawdzi stan techniczny autobusu, którym będą podróżowały dzieci do miejsca wypoczynku oraz stan trzeźwości kierowcy.

info i foto
KPP w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009