28 września 2023

Biłgoraj: 3 wypadki, 3 osoby ranne, 1 poniosła śmierć – Policja apeluje o ostrożoność

3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne i 1 poniosła śmierć na skutek odniesionych obrażeń. To bilans wczorajszego dnia na drogach wojewódzkich powiatu biłgorajskiego, na trasach Korczów-Majdan Nowy, Tarnogród-Bukowina, oraz Hedwiżyn. W zdarzeniach ucierpieli kierowcy pojazdów, rowerzysta oraz leżący na jezdni pieszy.

Reklamy

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 9.00 pomiędzy miejscowościami Korczów i Majdan Nowy. W wypadku brały udział 4 pojazdy, marki mitsubishi, mercedes, bmw oraz renault z naczepą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło na skutek nieprawidłowego manewru wyprzedzania przez pojazd mitsubishi dwóch innych samochodów. Po podjęciu manewru mitsubishi zderzyło się czołowo z nadjeżdżającymi z przeciwka bmw i mercedesem, po czym uderzyło w bok naczepy wyprzedzanego samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku dwóch kierowców z bmw i mercedesa trafiło z obrażeniami do szpitala. Jak ustali policjanci, wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kierowcą mitsubishi okazał się 55-latek z Leżajska. Poszkodowani w wypadku zostali 31-letni kierujący bmw oraz 52-leni kierowca mercedesa. Pozostali uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego oraz jarosławskiego.
 
Do kolejnego z wypadków doszło po godzinie 14.00 pomiędzy Tarnogrodem a Bukowiną. 27-letni kierujący scani z naczepą z powiatu tomaszowskiego wyprzedzał rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Jak wynika z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, podczas wyprzedzania przez scanię rowerzysta zatoczył się pod koła tira i przewrócił, doznając obrażeń. 47-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Jak się okazało mieszkaniec gm. Biszcza kierujący rowerem był nietrzeźwy, w organizmie miał 3,8 promila alkoholu. Sprawdzono również stan trzeźwości kierowcy scani, mężczyzna był trzeźwy.
 
Do ostatniego z wypadków doszło przed godzina 21.00 w Hedwiżynie. Kierowca suzuki najechał na leżącego na jezdni miejscowego pieszego. 52-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała , gdzie zmarł. Kierujący suzuki był trzeźwy. Policjanci ustalają wszystkie szczegóły i okoliczności każdego ze zdarzeń.
 
 
 
źródło i fot. KPP Biłgoraj (MW)