Biłgoraj: Policjant po służbie uratował 82-latkę z płonącego domu

Do pożaru domu mieszkalnego doszło wczoraj w miejscowości Rakówka. Wydobywający się oknami ogień zauważył będący po służbie na przejażdżce rowerowej dyżurny biłgorajskiej komendy. Policjant podejrzewając, że ktoś może być w środku, pobiegł na ratunek. Jak się okazało, wewnątrz znajdowała się samotnie mieszkająca 82-latka.

Reklamy

Do pożaru domu  doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Rakówka.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji bilgorajskiej komendy w dniu wolnym od służby wraz z żoną wybrał się na przejażdżkę rowerową. W pewnej chwili małżeństwo zauważyło dym i ogień wydobywający się oknami jednego z domów.

Policjant podejrzewając, że ktoś może znajdować się w środku, porzucił rower i ruszył z pomocą nabierajac po drodze wody w wiadra. Ponieważ budynek palił się wewnątrz, liczyła się każda sekunda. Żona policjanta pobiegła w stronę pobliskich gospodarstw wezwać dodatkową pomoc.

Kiedy mężczyzna znalazł się w środku, zauważył w jednym z pomieszczeń starszą kobietę, którą wyprowadził na zewnątrz. Jak się okazało, mieszkająca samotnie 82-letnia kobieta miała trudności z poruszaniem się. Kiedy policjant był pewnien, że jest już bezpieczna, wrócił na miejsce i zaczął gasić pożar wraz z przybyłymi na miejsce sąsiadami.

Wezwani do pożaru strażacy, jako przyczynę pożaru wskazali zwarcie instalacji elektrycznej w miejscu podłączenia starego radia i telewizora. Poszkodowaną zaopiekowała się jej rodzina. 

Asp. Szt. Wiesław Buryło jest policjantem z 23-letnim stażem służby. Od kilku lat pełni służbę jako dyżurny Zespołu Dyżurnych biłgorajskiej jednostki.

źróło: KPP Biłgoraj (M.W.)