Biskup Nominat w Krasnobrodzie

1 i 2 lipca w Krasnobrodzie odbyły się Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pani Roztocza. Sumę odpustową celebrował i homilię wygłosił Ks Biskup Marian Rojek który w sobotę 30 czerwca otrzymał nominację na ordynariusza diecezji zamojsko lubaczowskiej.

Reklamy

Kiedy przed kilkoma miesiącami Ks. Bp Mariusz Leszczyński, administrator diecezji, zapraszał Ks. Biskupa Mariana na odpust w Krasnobrodzie, nikt się nie spodziewał, że przybędzie już jako biskup nominat.

Suma odpustowa była „Mszą prymicyjną” naszego nowego ordynariusza. Na ingres do Katedry Zamojskiej musimy poczekać – gdy znany będzie termin, poinformujemy.

Uroczystości rozpoczęły się 1 lipca w niedzielę, procesją różańcową z Sanktuarium do Kaplicy
Objawień Na Wodzie, gdzie została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył Ks. Bp Mariusz Leszczyński.

Kazania opustowe głosił Ks. Prof. Dr Hab. Krzysztof Guzowski – KUL. Msze, jak i przerwy pomiędzy mszami, uświetniała swoim śpiewem znana z Radia Maryja i TV Trwam piosenkarka Monika Grajewska. Sumę uświetnił chór parafialny pod kierownictwem muzycznym Józefa Ryszarda Bąka – organisty, oraz orkiestra dęta.

Jak co roku, z Hrubieszowa do Krasnobrodu wyruszyła piesza pielgrzymka, organizowana tradycyjnie prez Parafię Św. Mikołaja.


Tekst i foto: ŁM