Blisko 800 ujawnionych fałszerstw dokumentów na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. W ubiegłym roku ujawniono prawie 800 fałszerstw.

Reklamy

12 stycznia, na terenie przejścia granicznego w Hrebennem, w czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy przez sześciu Ukraińców. Kiedy wnikliwie je zbadano okazało się, że podróżni posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce.

W sprawie wszczęto postepowanie, a zatrzymani obywatele Ukrainy – kobiety w wieku 52, 50, 47, 32 i 22 lat oraz 50-letni mężczyzna, za popełniony czyn posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami, poddali się dobrowolnie karze grzywny.

Reklamy

Po zakończeniu czynności procesowych, wszyscy otrzymali decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

***

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w ubiegłym roku prawie 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Kryłów: Na dziecięcych „dmuchańcach” przepłynęli Bug – ZDJĘCIA

Kryłów: Na dziecięcych „dmuchańcach” przepłynęli Bug – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie