Bomba na lotnisku w Świdniku. To były ćwiczenia – ZDJĘCIA

Na terenie Portu Lotniczego w Świdniku ujawniono podejrzaną przesyłkę, która mogła zawierać urządzenie wybuchowe lub materiał wybuchowy. To był scenariusz ćwiczeń służb mundurowych.

Reklamy

Do symulowanego zdarzenia doszło na terminalu CARGO Portu Lotniczego Lublin S.A. w Świdniku, podczas kontroli bezpieczeństwa ładunku przewidzianego do transportu drogą lotniczą. W trakcie czynności stwierdzono obecność improwizowanego urządzenia wybuchowego w jednej z przesyłek.

Po podjęciu przez pirotechników zespołu interwencji specjalnych podejrzanego pakunku zdecydowano o konieczności przeprowadzenia neutralizacji z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu Placówki NOSG w Lublinie.

Reklamy

Celem ćwiczeń było sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy Placówki NOSG w Lublinie oraz innych służb współuczestniczących. Czynny udział w ćwiczeniach brały wszystkie komórki odpowiedzialne za codzienne utrzymywanie bezpieczeństwa we właściwych dla siebie obszarach, (Służba Ochrony Lotniska, Lotniskowa Straż Ratowniczo Gaśnicza oraz Dział Operacyjno – Techniczny Lotniska).

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Chełm: Akcja drogówki z wykorzystaniem drona. Ujawniono 11 wykroczeń – WIDEO

LubieHrubie na Twitterze