Bus zderzył się z tirem – 8 osób rannych. Kierowca ciężarówki uciekł – jest poszukiwany

Osiem osób zostało przewiezionych do szpitali, w wyniku wypadku, do którego doszło dziś rano. Tir zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z busem. Kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklamy

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, po godzinie 6, w miejscowości Zofiówka, w powiecie łęczyńskim, na drodze krajowej numer 82.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca tira częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o nadjeżdżającego z przeciwka busa, w wyniku czego bus zjechał do przydrożnego rowu, gdzie się przewrócił.

Reklamy

Kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia.

Busem pasażerskim relacji Łęczna – Lublin podróżowało 13 osób. 8 osób zostało przewiezionych do szpitali w Łęcznej, Lublinie i Lubartowie. 48-letni mieszkaniec Łęcznej kierujący busem był trzeźwy.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i poszukują kierowcy tira, który odjechał z miejsca zdarzenia. Apelują również do wszystkich osób, które posiadają informacje na jego temat i proszą o zgłaszanie się kierowców, którzy przed godziną 6 wyjeżdżali z Łęcznej, kierując się w stronę Lublina, i posiadają w swoich autach kamerki samochodowe.

­

(info i fot. KPP Łęczna)


Zobacz też:

Hrubieszów: Pożar na Gródeckiej. Strażacy wyprowadzili z ognia dwie starsze osoby (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Pożar na Gródeckiej. Strażacy wyprowadzili z ognia dwie starsze osoby (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie