Było sobie życie – interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Twierdza Zamość

Interaktywny szkielet ludzki, kino sferyczne czy laboratorium medyczne to tylko niektóre atrakcje interaktywnej wystawy, powstałej w ramach projektu „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”, która w dniach 21.03.2017-2.04.2017 gościć będzie w Galerii Twierdza w Zamościu.

Reklamy

 

Jak działa serce i co sprawia, że w naszych żyłach krąży krew? Czy energia wytwarzana przez mózg wystarczyłaby do rozświetlenia żarówki?  Po co nam wątroba, jelito czy nerki? – na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi odwiedzając wystawę powstałą w ramach projektu „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”

Na terenie Galerii powstanie park edukacyjno-rozrywkowy o powierzchni ok. 80m2, w którym odbywać się będą lekcje edukacyjne dla dzieci. W trakcie zajęć dzieci w formie zabawy będą mogły zapoznać się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

W programie wystawy m.in.: kino sferyczne, będące makietą ludzkiego mózgu, a w nim pokaz słynnego serialu animowanego „Było sobie życie”.  W strefie  części ciała  -duże, interaktywne modele części ludzkiego ciała, model szkieletu ludzkiego w naturalnych rozmiarach. Będzie również laboratorium wyposażone w wysokiej klasy mikroskopy optyczne oraz warsztaty pierwszej pomocy, podczas których instruktor przeprowadzi na manekinie ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Będą również quizy i konkursy z nagrodami.

Wstęp do internaktywengo centrum nauki jest bezpłatny. We wszystkich strefach parku edukacyjno-rozrywkowego dziećmi zaopiekuje się wykwalifikowana kadra animatorów.