18 lipca 2024

Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie. Podsumowanie – zdjęcia

11 sierpnia 2013r. – Dzisiaj zakończył się Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie. Organizatorzy szacują, że tegoroczna, 4. edycja festiwalu zgromadziła rekordowo dużą publiczność, w liczbie ponad siedemdziesięciu tysięcy gości. Program liczył 110 pozycji odbywających się w centralnych punktach miasta w dzień i w nocy.

Reklamy

Największą popularnością w programie Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2013 cieszyły się przedstawienia organizowane w malowniczej scenerii Placu po Farze. Niedzielny występ Magic Thora na Placu Litewskim oglądało osiemset osób. Ulubieńcy lubelskiej publiczności, nieprzewidywalni klowni Murmuyo & Metreyeta z Chile każdego dnia gromadzili publiczność liczącą trzy tysiące osób. W Wielkiej Paradzie Kuglarskiej, z Placu Litewskiego na Plac po Farze przeszło sześć tysięcy osób-artystów i widzów Carnavalu Sztuk-Mistrzów.

Tegoroczny Carnaval Sztuk-Mistrzów oferował niezwykle bogaty program, w tym zupełnie premierowe pozycje, które spotkały się z uznaniem publiczności, takie jak Klub Carnavalowy, czy produkcje specjalne: komiczny Kon-Cyrk, wystawiany tylko w czwartek wieczorem oraz przygotowane przez dzieci pod opieką animatorów przedstawienie „Opowieść Cyrkowa” na podstawie Lubelskiej Legendy o Rusałce, wystawione w niedzielę na Placu po Farze.

Reklamy

Lublin odwiedzili również goście z miast partnerskich – bułgarskiego Pernika i ukraińskiego Lwowa.

Konwencja Żonglerska zapraszała na otwarte Warsztaty Kuglarskie wszystkich chcących spróbować swoich sił w sztuce cyrkowej. W Żonglerskim Miasteczku Namiotowym na Błoniach zamieszkało 110 osób, z których najmłodsza miała dwa lata, a najstarsza pięćdziesiąt. Byli to goście z Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy.

Reklamy

W ramach festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów, tradycyjnie już, odbyło się Urban High Line, spotkanie linochodów z całego świata. W tym roku do Lublina przyjechało aż dwustu zawodników slack line, aby trenować w niepowtarzalnej scenerii przestrzeni ulicznej przejścia wysokościowe. Zamontowano osiem lin -sześć nad Starym Miastem i dwie nad ulicą Wieniawską. W sobotę odbyły się mistrzostwa Polski w Trickline, które wygrali Justyna Wallis z Krakowa i Dany  M?nśik z Czech.

Więcej informacji przekażemy Państwu w możliwie krótkim czasie. Dziękujemy za wspólnie spędzony Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie.

Ogólnopolscy patroni medialni:
Telewizja TVN
Radio Zet
Partnerzy:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
STRÖER MEDIA
Organizatorzy
Warsztaty Kultury w Lublinie
Marketing Miasta – Urząd Miasta Lublin
Fundacja Sztukmistrze
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

 

fot. Marketing Miasta Lublin