CBŚ: Plantacja konopi i narkotyki w mieszkaniu 28-latka

W mieszkaniu zajmowanym przez 28-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej funkcjonariusze lubelskiego CBŚ oraz bialscy kryminalni zabezpieczyli 40 sztuk sadzonek konopi we wczesnej fazie wzrostu oraz około 200 gram substancji koloru białego, która zostanie poddana analizie.

Reklamy

W środę w godzinach popołudniowych w Białej Podlaskiej policjanci z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez bialskich funkcjonariuszy weszli do domu zajmowanego przez 28-letniego bialczanina. Informacja, że mężczyzna może posiadać w domu narkotyki potwierdziła się. W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze znaleźli około 200 gram substancji koloru białego, z której część wg wstępnych testów wskazuje właściwości amfetaminy.

Całość zabezpieczonego białego proszku, oraz ponad 70 znalezionych w woreczku strunowym tabletek, zostaną poddana analizie w policyjnym laboratorium. Śledczy znaleźli tez niewielkie ilości marihuany, a w zamkniętych pomieszczeniach, do których konieczne było wejście siłowe, 40 sadzonek konopi indyjskich we wczesnej fazie wzrostu.

Reklamy

28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jest dobrze znany miejscowej Policji. Był już wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj w bialskiej Prokuraturze usłyszy zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Przestępstwo takie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot: KWP Lublin (JJ)