8 grudnia 2023

CBŚ: Policjanci zabezpieczyli blisko 1 kg narkotyków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy wsparci kryminalnych z Garwolina zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 30 do 33 lat podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku porcjowania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 g. marihuany i ponad 300 g amfetaminy.

Reklamy

Wczoraj miała miejsce kolejna realizacja lubelskiego Zarządu CBŚ KGP. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że na terenie ogródków działkowych w Garwolinie mogą być przechowywane znaczne ilości środków odurzających.

Tym razem w ręce funkcjonariuszy z CBŚ wpadło 3 mężczyzn w wieku od 30 do 33 lat. Wszyscy są mieszkańcami Garwolina. Byli kompletnie zaskoczeni wejściem policjantów. Dwaj z nich zostali zatrzymani na dzierżawionej przez siebie działce, podczas porcjowania i pakowania narkotyków. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany na sąsiedniej posesji.

Reklamy

Podczas przeszukania terenu ogródków, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 g. marihuany, ponad 300 g. amfetaminy oraz wagę elektroniczną. W szklarni znajdującej się na posesji policjanci odnaleźli i zabezpieczyli kilka krzaków konopi indyjskich. Policjanci CBŚ podczas prowadzonych czynności wspierani byli przez kryminalnych z KPP w Garwolinie.

Mieszkańcy Garwolina zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci jeszcze dziś doprowadzą ich przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (KG)