CBŚ: Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

Blisko kilogram narkotyków, w tym heroinę, amfetaminę i marihuanę ujawnili i zabezpieczyli policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego KGP. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę blisko 35 tys. zł.

Reklamy

Do zatrzymania 42 letniego mieszkańca woj. pomorskiego doszło na początku tygodnia w jednym z mieszkań w Warszawie.  Z ustaleń policjantów CBŚ w Lublinie zajmujących się na co dzień zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej wynikało, że 42 latek może  przechowywać w mieszkaniu  znaczne ilości narkotyków należących do grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem ich do obrotu.  We wtorek przyszedł czas na realizację.

42 letni Mariusza S. nie spodziewał się „wizyty” policjantów. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków. Zabezpieczono ponad 700 g marihuany , amfetaminę i heroinę.  Odnaleziono także  woreczki foliowe oraz wagę elektroniczną. Wartość narkotyków szacowana jest na kwotę blisko 35 tys. zł. 

Mariusz S. przewieziony został do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowiadał będzie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec niego  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Jak mówią policjanci ta sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R)