Celnicy i policjanci wspólnie przeciwko przemytnikom

Ponad 2 tys. paczek papierosów z zagranicznymi znakami akcyzy przejęli na terenie powiatu puławskiego funkcjonariusze celni z lubelskiego referatu dozoru oraz wydziału przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Reklamy

We wtorek (4.03.) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkankę Puław. Podróżująca osobową Lancią 35-latka, znana już wcześniej organom ścigania z handlu papierosami pochodzącymi z przemytu, ukrywała w bagażniku swojego auta blisko 1,5 tys. paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

W związku z popełnionym wykroczeniem przeciwko puławiance wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kobiecie kary funkcjonariusze zabezpieczyli 500 zł.

Następnego dnia, w środę (5.03.), zespół kontrolny złożony lubelskich celników i policjantów z Puław natrafił w jednym z kontrolowanych samochodów na papierosy o wartości ponad 7 tys. zł. Zatrzymany do kontroli na jednej z dróg powiatowych 37-letni obywatel Armenii przewoził w bagażniku pojazdu 700 paczek papierosowej kontrabandy. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu zabronionego. 37-latek wyjaśnił, że towar wiózł na targ w Kozienicach.

Obie sprawy prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Puławach.

 

źródło i fot. SCRP