Celnicy na targach pracy w Zamościu

Służba Celna uczestniczyła w organizowanych w piątek (13.06) w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu Targach Pracy i Edukacji. To już druga edycja tej imprezy z udziałem zamojskich celników.

Reklamy

Inicjatorami piątkowych targów wspólnie z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Frekwencja dopisała zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających. Na kilkunastu stoiskach zaprezentowali się przedstawiciele różnych instytucji, firm szkoleniowych i usługowych z regionu. Atrakcją były pokazy fryzjerskie. 
 
Punkt, w którym funkcjonariusze zamojskiego urzędu celnego udzielali informacji na temat Służby Celnej, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiały się oczywiście te związane z zasadami naboru do służby, wymaganym wykształceniem, przebiegiem procesu rekrutacji. Bardziej zainteresowani dopytywali się też o system późniejszej pracy, przygotowanie zawodowe oraz ewentualne szkolenia i egzaminy, które trzeba zaliczyć. 
 
W trakcie targów wszyscy chętni mogli też skorzystać ze szkolenia poświęconego tematowi „Jak zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy”. 
 
Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezie towarzyszyła Ichoriada – akcja zbiórki krwi pod hasłem „Ratuj życie – masz to we krwi”, zachęcająca też do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.
 
 
 
źródło i fot. SCRP