Charytatywny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Pomóżmy Patrycji”

25 stycznia 2015 r. w sali widowiskowej GOKSiR w Biszczy odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku miał on charakter charytatywny i składał się z dwóch części. Zagrał m.in. zespół Meffis.

Reklamy

 

W pierwszej części mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów śpiewaczych ,,Rutyna” z Biszczy, ,,Jubilatki” z Biszczy II, ,,Krzewina” z Bukowiny, ,,Baby Goździeńskie” z Gozdu Lipińskiego, na scenie zaprezentowali się dzieci ze SP Bukowiny, SSP im. Jana Pawła II  w Goździe Lipińskim oraz młodzież z SZS im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy. Wystąpił również duet Natalia Bulicz i Mateusz Pyczko – uczniowie ze SP w Bukowinie, ludowa poetka i śpiewaczka Pani Krystyna Wójcik z Suszki. Największy aplauz publiczności i wołanie o bis zdobył tercet w składzie Wójt Gminy Pan Zbigniew Pyczko, ks. Proboszcz Parafii Biszcza Stanisław Bełz oraz Dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz. Na koniec zagrała Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta” pod batutą kapelmistrza pana Ryszarda Jelenia.

Druga część miała charakter bardziej rozrywkowy. Jako pierwszy wystąpił Kacper Leśniewski z zespołem  uczestnik De Voice of Poland, następnie  Sylwia Łuszczek gwiazda disco polo, Luiza Garnczarska uczestniczka Must Be The Music, znane zespoły TEX i ,,Meffis” oraz gwiazda wieczoru Czadoman.

Odbyły się również licytacje przedmiotów podarowanych organizatorom przez dobroczyńców. Jako pierwsze zlicytowano rękawice Dariusza Tigera Michalczewskiego, następnie jego album, a także szalik BKS ,,Albatros” z podpisami zawodników. Do wszystkim licytowanych przedmiotów dodatkiem był talon na pizzę ufundowany przez pizzerię Capone w Biszczy. Licytacje prowadził ks. Wikariusz Paweł Dynaka.

Organizatorzy zadbali także o kącik gastronomiczny, w  którym można było nabyć kawę, herbatę, bigos, pieróg gryczany i ciasto za dowolny datek dla Patrycji. O to wszystko zadbało Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Biszczy, oraz Rada rodziców z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny  w Biszczy. Obok funkcjonował kącik z przeróżnymi drobiazgami, ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez młodzież z SZS Biszcza.

O sprawne funkcjonowanie całości imprezy zadbali wolontariusze z Koła Wolontariatu i strażacy z OSP Biszcza.

 

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom :

– Prezesowi  Banku Spółdzielczego w Biszczy pani  Janinie Bazan

– Państwu Bartosiewiczom  z Zajazdu Kary Mustang z Bukowiny,

– Państwu Kiszczakom z Piekarni Łazobna  z Biszczy,

– Pan Tadeuszowi  Dajnowskiego  Delikatesy Centrum ,

– Właścicieli Pizzerii CAPONE z Biszczy

Dziękujemy  za trud i poświęcenie swojego wolnego czasu ratownikowi medycznemu Panu Robertowi Janduła.

Dziękujemy naszym patronom medialnym za promowanie  naszej imprezy :

– PoloTV,

– Nowa Gazeta Biłgorajska,

– Nowiny Gazeta Codzienna,

– AlfaMedia,

– Biłgoraj.com.pl,

– TV Biłgoraj,

– LubieHrubie.pl,

– www.zamośćonline.pl,

– Echa Roztocza,

– Kronika tygodnia,

– Nowiny 24

Dziękujemy Panu Andrzejowi Mazur (DJ. Andrew) za nagłośnienie i oświetlenie imprezy. 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom i  artystom za występy.

Dziękujemy Księżom Parafii pw. NSPJ w Biszczy ks. proboszczowi Stanisławowi Bełz i ks. Wikariuszowi Pawłowi  Dynaka, członkom OSP w Biszczy I, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Biszczy, nauczycielom, wychowawcom , dzieciom  i młodzieży za pomoc w organizacji imprezy.

Wszystkim  Państwu dziękujemy za liczne przybycie, pomoc, wsparcie, szczodrość, piękny gest dobrą zabawę.