Chciał posłuchać muzyki, a przez przypadek uruchomił auto, uderzył w latarnię i dachował

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej został przesłuchany 15 – letni mieszkaniec gm. Ludwin. Chłopak w środę wsiadł do pojazdu marki Kia zaparkowanego na jednym z parkingów przy centrum handlowym w Łęcznej. Następnie uruchomił pojazd, uderzył w latarnię oświetleniową po czym auto dachowało.

Reklamy


Do zdarzenia doszło w środę po godz. 18.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał informację, że na jednym z parkingów w Łęcznej doszło do zdarzenia drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-letni chłopak z gm. Ludwin przebywał z matką na zakupach. Po chwili postanowił poczekać w zaparkowanym na miejscowym parkingu aucie. Uruchomił silnik pojazdu chcąc posłuchać muzyki. Auto ruszyło uderzyło w latarnię oświetleniową a następnie pojazd dachował.

Reklamy

15-latek został przewieziony do szpitala w Łęcznej. Po przeprowadzonych badaniach został zwolniony do domu. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj 15-latek w obecności rodziców został w tej sprawie przesłuchany. Materiały z tego zdarzenia zostały przekazane do sądu rodzinnego.

 

 

źródło i fot. KPP Łęczna