15 lipca 2024

Chciał przewieść dzieci autokarem do Bułgarii. Miał prawie 0,5 promila

Dziś rano łukowscy policjanci ruchu drogowego podczas kontroli autokaru ujawnili będącego pod działaniem alkoholu kierowcę. Mężczyzna, który zamierzał zawieść do Bułgarii zespół taneczny złożony z 44 dzieci i 9 opiekunów miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 8 rano przy ul. Wyszyńskiego w Łukowie. Policjanci ruchu drogowego dokonali kontroli stanu technicznego autokaru wiozącego dzieci na wycieczkę do Bułgarii. Jest to grupa 44 dzieci i 9 opiekunów z zespołu tanecznego.

Kontroli poddano także kierującego autokarem. Okazało się, że 38-latek miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zawiadomili właściciela firmy przewozowej, który na miejsce wysłał kolejnego kierowcę.

Reklamy

Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości zespół taneczny odjechał do Bułgarii. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy może poprosić  Policję o sprawdzenie autokaru wycieczkowego oraz kierującego przed wyjazdem. Wystarczy wcześniej poinformować o dacie wyjazdu i podać nazwę firmy przewozowej. Policjanci umówią się wówczas na kontrolę.

Reklamy

 

 

źródło i fot. KWP Lublin