Chciał się powiesić, ale zasnął na drabinie. Reakcja świadka i interwencja policjantów zapobiegły tragedii

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 51-latek, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna założył na szyję pętlę. Nie zdążył zrealizować swojego planu, bo zasnął na przystawionej do drzewa drabinie. Na szczęście właściwa reakcja świadka i szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii.

Reklamy

 

Wczoraj rano dyżurny opolskiej jednostki otrzymał od przechodnia zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą na drabinie opartej o drzewo stoi mężczyzna i śpi. Według zgłaszającego, człowiek ma założoną na szyję pętlę i wygląda na to, że chce popełnić samobójstwo. W tej sytuacji świadek zdarzenia obawiał się podejść bliżej,  by nie zbudzić śpiącego desperata, gdyż mógłby on zrealizować swój zamiar.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i potwierdzili wszystkie informacje.  W tej sytuacji nie było chwili do stracenia. Funkcjonariusze szybko, ale bardzo ostrożnie weszli na drabinę i bezpiecznie sprowadzili zaskoczonego mężczyznę na dół.

Jak się okazało, 51-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Desperat trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Policjanci apelują o to, byśmy nie pozostawali obojętni na innych. Z pewnością to właśnie dzięki godnej podziwu  postawie zgłaszającego oraz natychmiastowej reakcji mundurowych życie 51 – latka zostało uratowane.

 

źródło: KPP Opole Lubelskie