Chciał wywieźć Audi kontrabandę o wartości 250 tys.

Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów o wartości 250 tys., które mieszkaniec regionu próbował wywieźć znad Buga swoim Audi A6.

Reklamy

 

5 lipca, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, w rejonie granicy państwa, w powiecie chełmskim, zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Przybyły na miejsce patrol, po krótkim pościgu zatrzymał pojazd marki Audi A6. Samochodem próbował odjechać znad granicy państwa mieszkaniec regionu. W przestrzeni bagażowej auta ujawniono duże, owinięte w foliowe worki, tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez Bug z Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany, a przemycone papierosy, w ilości 18 tys. paczek o wartości ponad 250 tys. zł. – zabezpieczono.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

 

***

 

Tylko w tym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 11 mln zł.

 

(źródło i fot. NOSG)