23 września 2023

Chełm: Akcja drogówki z wykorzystaniem drona. Ujawniono 11 wykroczeń – WIDEO

Wczoraj po raz pierwszy na drogach powiatu chełmskiego prowadzone były kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. W ciągu dwóch godzin ujawniono 11 wykroczeń.

Reklamy

Wczoraj na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze w gminie Siedliszcze funkcjonariusze lubelskiej drogówki, z wykorzystaniem drona, kontrolowali z powietrza zachowania kierowców na drodze. Jednocześnie, na drodze, w obu jej kierunkach, znajdowały się patrole ruchu drogowego z Chełma.

W ciągu dwóch godzin ujawniono 11 wykroczeń, które zostały zarejestrowane z powietrza, a kierujących pojazdami zatrzymano do kontroli drogowej.

Reklamy

Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane, a ich kierowcy nie uniknęli konsekwencji. Zatrzymani nie ukrywali zaskoczenia, gdyż nie spodziewali się policyjnych działań z powietrza.

Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu chełmskiego. Jednak, mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego, będą one na pewno powtarzane.

Reklamy

(info, wideo, fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Czołowe zderzenie na DK-17. 4 osoby przetransportowane do szpitali

Skosił przystanek i pojechał dalej. Miał ponad 3 promile

 

LubieHrubie na Twitterze