Chełm: Chciał wręczyć 2 tys. łapówki. Odpowie za jazdę na podwójnym gazie i przekupstwo

Prawie dwa tysiące złotych usiłował wręczyć policjantom 34-letni kierowca renault w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ jechał tzw. „wężykiem”. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W jego odzieży policjanci znaleźli też narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z nim dalsze czynności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21.00 w miejscowości Czułczyce. Policjanci z posterunku w Sawinie zwrócili uwagę na samochód jadący „wężykiem” w kierunku Chełma. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierujący samochodem marki Renault Kangoo 34-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego jest nietrzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
 
Gdy mężczyzna zobaczył wynik badania wyjął plik banknotów i zaproponował policjantom pieniądze w kwocie 1800 złotych w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Chciał aby zapomnieli oni o całej sprawie. Mężczyzna ten został zatrzymany. W jego odzieży funkcjonariusze znaleźli też 0,59 grama marihuany i jedną tabletkę z zawartością metaamfetaminy.
 
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za przekupstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KMP Chełm (E.C.)