Chełm: Kolizja autobusu przewożącego uczniów. Czworo dzieci przewiezionych do szpitala

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj w miejscowości Stołpie. Kierujący samochodem osobowym 31- letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ze stojącym na poboczu drogi autobusem przewożącym dzieci. W wyniku tego zdarzenia czworo dzieci i kierujący osobówką zostali przewiezieni do szpitala. Dzieci po udzieleniu pomocy medycznej zostały zwolnione do domu, natomiast mężczyzna pozostał w szpitalu. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Stołpie. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio 31-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ze stojącym na poboczu drogi autobusem marki Autosan, którym kierował 55- letni mieszkaniec Chełma.

Autobus przewoził dzieci z pobliskiej szkoły. W autobusie znajdowało się około 40- stu uczniów. W wyniku tego zdarzenia trzy dziewczynki i jeden chłopiec w wieku 12 i 13 lat oraz kierujący samochodem osobowym zostali przewiezieni do szpitala. Dzieci po udzieleniu pomocy medycznej zostały zwolnione do domu, natomiast mężczyzna pozostał w szpitalu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia, obydwaj kierujący byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło ifot. KMP Chełm (E.C.)