Chełm: Odpowiedzą za napad na taksówkarza. Grozi im do 12 lat

Za napad na taksówkarza odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 28 oraz 22 lat.Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili śledczy mężczyźni wsiedli do taksówki i poprosili o kurs na terenie miasta. Kiedy samochód zatrzymał się we wskazanym miejscu zaatakowali kierującego. Jeden z nich złapał mężczyznę za szyję i przyciskał do fotela, a drugi zadał cios w głowę. Napastnicy sprawcy skradli portfel i wyrwany z pojazdu taksometr, po czym oddalili się w nieznanym kierunku.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 21.30 w Chełmie. Do stojącej w centrum miasta na postoju taksówki wsiadło dwóch mężczyzn. Poprosili o kurs w rejon osiedla Rejowiecka. Kiedy dojechali na miejsce zaatakowali kierowcę. Jeden z napastników zaczął przyciskać kierowcę do fotela. W tym czasie drugi z mężczyzn, siedzący z przodu, zadał mu cios w głowę. Napastnicy skradli portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz wyrwali znajdujący się wewnątrz pojazdu taksometr.
 
Następnie oddalili się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Wartość strat oszacował na łączną kwotę trzech tysięcy złotych.
 
Policjanci zajmujący się sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 22 oraz 28 lat. Starszy z mężczyzn był niemal sto razy notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Swój pierwszy konflikt z prawem miał już jako nieletni.  
 
Natomiast młodszy z zatrzymanych odpowiadał za przestępstwa przeciwko mieniu, przestępstwo narkotykowe oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
 
Jeszcze dzisiaj obydwaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KMP CHełm (M.K.)