Chełm: Rozbita grupa przemytnicza

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów na dużą skalę. Działania były nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie.

Reklamy

Do zatrzymań doszło w poniedziałek 6 maja na terenie Chełma. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu chełmskiego, w wieku 29 i 22 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów. W trakcie prowadzenia dalszych czynności, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwania zajmowanych przez nich mieszkań, w których ujawnili środki finansowe w kwocie blisko 44 tys. zł oraz susz roślinny i substancję chemiczną w postaci białego proszku.

Funkcjonariusze ustalili, iż członkowie zorganizowanej grupy przestępczej przemycili i wprowadzili do dalszej dystrybucji ponad 245 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sama wartość uszczuplenia na szkodę skarbu państwa wyniosła około 4 mln złotych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie blisko 44 tys. zł. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 

Źródło i foto: NOSG